TV Koltuğu – Sıkça Sorulan Sorular

Eurostrong® koltuk kimler için uygundur?

Eurostrong® koltuk her yaştakiler için mükemmel bir konfor sunar. Her yaştakiler, çocuklar, gençler ve yaşlılar keyifle kullanabilirler. Koltuk yaşlılar ve engelliler için ayrıca ek faydalar sağlamaktadır. Dikkat edilmesi gereken husus, tüm elektrikle çalışan cihazların kullanımında olduğu gibi, küçük çocukların koltuğun motor, masaj ve ısıtma fonksiyonlarını bir yetişkinin refakati olmadan kullanmamaları gerektiğidir.

Koltuğun yaşlı ve hastalar için ek faydaları var mıdır?

Evet Eurostrong ® koltuk yaşlılar ve rahatsızlığı olanlar tarafından “rehabilitasyon koltuğu” ya da “hasta koltulğu” olarak kullanılmaktadır.Koltuğun yaşlı ve rahatsızlığı olanlar için sağladığı faydalar, konforunun çok ötesinde, büyük faydalar şeklinde ortaya çıkmaktadır. Kullananların tümü son derece memnun olduklarını, bu koltuk olmadan yaşamayı neredeyse artık düşünemediklerini ifade etmektedirler. Koltuk yaşlılar ve hastalar ile bu kişilerin bakımını üstlenen kişilerin hayat kalitelerine son derece olumlu katkılarda bulunmaktadır. sevil-hn-annesi-4kk

Örneğin, Alzheimer, parkinson, MS, bel ve diz gibi rahatsızlıkları olanlar genelde yatak odasına bağımlı halde yaşamak zorunda kalmaktadırlar. Bu kişiler büyük zahmetlerle aile fertleri ile birlikte olmak için salona gelseler dahi, kısa bir süre içinde tekrar dinlenme veya uyuma ihtiyacı duymakta, ya da oturdukları yerde uyuya kalmakta ve yakınları tarafından uyandırılarak tekrar yatak odasına geri götürülmek zorunda bırakılmaktadırlar. Oysaki Eurostrong ® koltuk sayesinde bu sorunlar ortadan kalkmaktadır. Hasta ve yaşlı kişi, sabah salon da bu koltuğa oturtulabilmekte, dinlenme ihtiyacı duyduğunda ya da koltukta uyuya kaldığında, yakınları tarafından tek bir düğmeye basılarak, onları uyandırmaya gerek dahi olmadan, koltuk yatak haline getirilebilmektedir. Uyandıklarında da kolaylıkla koltuk oturur pozisyona getirilebilmektedir. Koltukta bulunan tekerlekler de kolayca yer değiştirilebilmesine imkan sağlamaktadır.Bel ve diz rahatsızlığı çeken ve son derece acı içinde ve büyük güç sarfederek bir koltuğa ya da sandalyeye oturup kalkabilen kişiler için de bu koltuk bir nimet haline gelmektedir.

Eurostrong ® koltuğun oturanı ayağa kaldırma özelliği sayesinde, ayağa kalkma ihtiyacı duyulduğunda koltuk istenilen yüksekliğe kadar kaldırılabilmekte ve hasta kişi zahmetsizce yürümeye başlayabilmektedir. sevil-hn-annesi-k

Yaşlılarda ve rahatsızlığı olan kişilerde sıklıkla dolaşım problemleri de yaşanmakta ve özellikle ayaklarda neredeyse bacak kalınlığının iki misline yaklaşan şişmeler olabilmektedir. Eurostrong ® koltuğun ayakları kalkık pozisyonda tutma özelliği de bu soruna çare olabilmekte ve çoğu hastada ayak, bacak şişme sorunu belirgin şekilde azalmaktadır.

Koltuğun masaj fonksiyonu da dolaşım problemlerinin çözümüne, hareketsizlikten ve tek bir vücut noktasının fazla basınca maruz kalmasından ortaya çıkabilen yatak yaralarının engellenmesine katkıda bulunabilmektedir. Genel olarak koltuklardaki masaj özelliği, yaşlılarda kemik kırılmalarına yol açabildiği için, doktorlar tarafından çok sevilmemektedir. Eurostrong ® koltuktaki masaj özelliği ise yaşlılarda bu tür kemik kırılmalarına yol açabilen yoğurma türü değildir. Masaj özelliği çeşitli hız ve tiplerde titreşimler şeklindedir. (Yine de çok hassas ve kırılgan vücut yapısına sahip hastalarınızda bu özelliği mutlaka doktorunuza danışarak kullanınız.)

(*) Parkinson hastası annesinin fotoğraflarını sitemizde kullanmamıza izin veren Sayın Sevil Hanım’a sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

Koltuğun garantisi var mıdır?

Evet Eurostrong® koltuk 2 yıl garantilidir.

Koltuğun hangi renkleri vardır?

Eurostrong® koltuk siyah, koyu kahverengi ve krem-bej olmak üzere üç renkte satışa sunulmuştur. Tümü gerçek deridir.

Bu kadar özelliğe sahipken ve benzerleri 8500-9000 TL gibi fiyatlara satılırken, Eurostrong® koltuk neden bu kadar ucuzdur?

Çünkü, Eurostrong ® koltuk arada herhangi bir bayi olmadan satışa sunulmaktadır. Bayi kar marjı fiyatlardan düşülmektedir.

Deluxe Model ile Standard Model arasında ne fark vardır?

Model-A

Standard Model

Babalara Baba Koltuğu Hediye!

Deluxe Model

Deluxe Model, Standard Modele göre biraz daha geniştir ve koltuğun üst-boyun bölgesi biraz daha uzundur; bu bölgede ve kolçaklarda yastıklama biraz daha fazladır. Her iki koltuk da son derece konforlu koltuklardır. Deluxe Model’in üst bölgesinin daha uzun olması ve koltuğun içindeki yastıklamanın arttırılmış olması, baş ve boyuna, altında bir yastık varmışçasına konfor sağlamaktadır. Bu şekliyle Deluxe Model’in, Standard Modele göre konforu daha da arttırılmış bir koltuk olduğu söylenebilir. Tüm diğer özellikler, iç mekanizma, motor güçleri, masaj ve ısıtma özellikleri her iki koltukta da aynıdır.

Eurostrong® koltuğu aldığım takdirde, nasıl teslim alabilirim?

Koltuğu İstanbul içinde adresinize getirip teslim ediyoruz. Bu durumda ödemesini de nakit veya POS cihazı ile tahsil edebiliriz. İstanbul dışına ise, koltuğu ücreti tarafımızdan karşılanmak kaydıyla, kargo ile gönderiyoruz.

Koltuğu görebileceğim bir yer var mı?

Evet, Bağdat Cad. No: 102/J Küçükyalı İSTANBUL adresinde bulunan showroomuzda koltuğu görebilirsiniz.

Sipariş nasıl verebilirim?

Lütfen hemen bizi 0 (216) 623 10 85 numaralı telefondan arayınız veya bize bir email göndererek isminizi, soyadınızı, telefonunuzu ve ilgilendiğiniz ürünü belirtiniz. Biz derhal sizinle temas kurarız.

Fiyatlarda indirim var mıdır?

Koltuklarımızda zaman zaman kampanyalar yapılmakta ve kampanyalar sırasında fiyatları benzer özelliklere sahip hiçbir koltuk ile kıyaslanamayacak ölçüde düşüktür. Taksitli ödeme seçeneklerimiz de mevcuttur.

Ödemeyi nasıl yapabilirim?

Ödemeyi peşin, banka havalesi veya kredi kartı ile yapabilirsiniz. Koltuğu adresinize teslim ediyor isek, ödemeyi nakit olarak teslim alabiliriz ya da POS cihazı ile kredi kartınızdan tahsil edebiliriz. İstanbul dışında iseniz, banka havalesi veya tüm kredi kartları için mail order ile ödeme yapabilirsiniz.

Kredi kartlarına taksitli satış kampanyanız var mıdır?

Evet zaman zaman anlaşmalı bazı kredi kartlarına 9 taksit kampanyası yapılmaktadır. (Lütfen kredi kartlarındaki kampanyalardaki  geçerli  en son durumunu öğrenmek için  lütfen bizi arayınız.)

Stoklar tükenmeden sipariş vermek için
Tel: (216) 623 10 85

Ürünlerimizi görebileceğiniz showroom adresimiz:

Bağdat Cad. No: 102/J (Minibüs yolu 63 durağı -Tempur Yatak mağazası) Küçükyalı İSTANBUL