Isı Pay ÖlçerHeat Cost Allocator

Hemen Teklifi Almak için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz: 

Payolcer-takilmasi

Isı pay ölçer sistemi, merkezi ısıtmaya sahip binalarda, her bir dairenin, metrekareye göre kendi payına düşen ısı giderini ödemesi yerine, kullandığı ısı miktarı kadar ödemesine imkan sağlayan bir sistemdir. Gelişmiş batı ülkelerinde uzun yıllardır kullanılan bu sistem, ülkemizde de, 2 Mayıs 2007 tarihinde kabul edilen Enerji Verimliliği Kanunu ile zorunlu kılınmıştır. Binaların pay ölçere geçişi için 5 yıllık bir geçiş süreci tespit edilmiş ve bu süre sonunda bu sisteme geçmeyen binalara para cezası uygulanması öngörülmüştür. Bu geçiş süreci 2 Mayıs 2012 tarihinde dolmuştur. Bu tarihten itibaren ısı pay ölçer sistemine geçmemiş olan binaların ceza almaları sözkonusudur.

payolcerIsı pay ölçer sistemine geçiş uygun cihazların seçilmesi halinde, tahmin edildiğinden çok daha kolay ve düşük maliyetlerle gerçekleştirilebilmektedir. Bu sisteme geçiş için radyatördeki klasik vanaların yerine, sıcaklık ayarı yapabilen bir adet termostatik vana  ve  bir adet payölçer cihazı takılmaktadır. Bunun sonucunda her ay payölçer cihazından alınan veriler  okunmakta ve bu veriler ışığında o binadaki ısının ne kadarını hangi dairenin kullandığı belirlenerek daha adil bir ısı paylaşımı yapılabilmektedir. Diğer taraftan, daha önceleri yüksek ısı olduğunda kalöriferlerin kapatılıp kapatılmaması bir dairenin  ödeyeceği  yakıt miktarı değiştirmezken, payölçer sisteminde o dairenin ödeyeceği yakıt miktarını azaltmaktadır. Dolayısıyla pay ölçer sistemi, bir binada dairelerin daha adil bir paylaşımla yakın giderlerine katılmasını sağlamakla kalmamakta,  o binanın genel yakıt kullanımında da  azalma ortaya çıkarmaktadır. İşte bu sebeple, binalarda payölçer sistemine geçilmesi hem daire sakinleri hem de ülkenin geneli için çok önemli bir enerji tasarrufuna yol açacaktır.

payolcer-vana

Eğer siz de merkezi ısıtma sistemine sahip bir binada oturuyorsanız ve henüz payölçer sistemine geçmediyseniz, pay ölçer sistemine bir an önce geçmeniz gerektiğini de dikkate alıp, konu hakkında  ayrıntılı bilgi ve teklif almak için lütfen bizimle temas kurunuz:

Şirketimiz payölçer kurulumunda, en iyi teknolojiyi, en uygun fiyat, teslimat ve okuma hizmeti koşullarıyla size sunacaktır.

Hemen teklif almak için aşağıdaki formu bize gönderiniz. Sizinle en kısa zamanda temas kuracağız:
[contact-form to=’isil@itm.com.tr’ subject=’Payölçer Teklifi İstiyorum (Trade-Gate.net)’][contact-field label=’Adınız%26#x002c; Soyadınız:’ type=’name’ required=’1’/][contact-field label=’Telefon numaralarınız:’ type=’text’ required=’1’/][contact-field label=’Pay Ölçer takılacak binanın bulunduğu şehir: ‘ type=’text’ required=’1’/][contact-field label=’Bina ile ilgili bilgiler (*):’ type=’textarea’/][/contact-form]  (*) Bu bölümde binanızın adresini, binada  bulunan yaklaşık daire sayısını, her dairenin içindeki yaklaşık  radyatör sayısını ve apartman yönetiminin pay ölçer taktırma kararı alıp almadığını belirtebilirseniz size daha hızlı yardımcı olabiliriz. Bu bilgilerin tümü henüz sizde yoksa, lütfen olduğu kadarını bize iletiniz.

Tel: (216) 623 10 85